Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa styczeń 2021 - Styczeń

styczeń 2021

Informujemy, że dnia 05.01.2021 r. zamieściliśmy na stronie internetowej niezwykle interesujący artykuł „Straż Skarbowa – pierwsza formacja graniczna Niepodległej Polski. 1918”. (dział „rys historyczny”). Artykuł opracował Pan Miłosz Filipowiak, a fotografie udostępnił Pan Waldemar Bocheński.

Na stronie prezentujemy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „kadra”, „ośrodki szkolenia”, „zaopatrzenie i opieka”). Wspomniane fotografie udostępniło Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, Pani Urszula Sakłak oraz Panowie: Roman Grzegorek, Dariusz Kanak, Andrzej Olichwiruk, Grzegorz Pacanowski i Michał Rycaj.