Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa Lipiec 2024 - Aktualności

Informujemy, że dnia 01.07.2024 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram kpt. Józefa Bańczaka – oficera Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza (Batalion KOP „Sejny”) oraz por. Franciszka Kretkowskiego – pełniącego służbę w Wojsku Polskim i Korpusie Ochrony Pogranicza (Batalion KOP „Łużki”). Biogramy opracował Pan Rafał Michalak (m.in. na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.)

Na stronie prezentujemy także zdjęcia i archiwalia przybliżające działalność Korpusu Ochrony Pogranicza w latach 1924-1939 (działy: „kadra”, „dokumentacja”), które udostępnili: Pani Anita Mieszkowska oraz Panowie Waldemar Bocheński i Andrzej Olichwiruk.

Wszystkie dodane materiały są wyróżnione zieloną ramką.