Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa styczeń 2020 - Styczeń

02.07.2020

Informujemy, że dnia 08.01.2020 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Eugeniusza Maskowicza – oficera Batalionu KOP „Sejny” i Batalionu KOP „Żytyń”. Biogram opracował Pan Rafał Michalak i Pan Artur Ochał, a fotografie udostępniła Pani Renata Maskowicz-Sikorowska. Zamieszczamy ponadto biogram Edwarda Dorszewskiego – oficera Batalionu KOP „Iwieniec” i 1 Pułku Piechoty KOP „Karpaty”. Biogram opracował Pan Rafał Michalak, a zdjęcie oficera udostępnił Pan Marian Ropejko.

Kontynuujemy także prezentowanie fotografii przybliżających działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „ochrona fizyczna”, „zawody sportowe”, „orkiestry”, „związki i stowarzyszenia”). Wspomniane fotografie udostępniło Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz Panowie: Michał Rycaj i Paweł Starski.