Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa czerwiec 2020 - Czerwiec

czerwiec 2020

01.07.2020

Informujemy, że dnia 3.06.2020 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram kpt. Jana Hermana – uczestnika wojny polsko-bolszewickiej w latach 1918 - 1920, oficera zawodowego Wojska Polskiego, który w latach 1934 - 1938 służył w Korpusie Ochrony Pogranicza (Batalion KOP „Kleck”, Pułk KOP „Sarny”), a w 1939 r. walczył i poległ podczas wojny obronnej Polski. Biogram opracował Pan Rafał Michalak (m.in. na podstawie akt przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej), a fotografię do biogramu udostępnił Pan Marian Ropejko.

Na stronie prezentujemy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939, które przekazało Archiwum Straży Granicznej oraz Panowie: Waldemar Bocheński, Dariusz Kanak, Grzegorz Ostrowski, Michał Rycaj, Bogusław Typiński (działy „kadra”, „ośrodki szkolenia”, „czas wolny” - wszystkie nowo dodane fotografie są wyróżnione zieloną ramką).

Kontynuując zapowiedź prezentowania materiałów dotyczących przebiegu krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy i pracowników jednostek organizacyjnych współczesnej Straży Granicznej w dziale „związki i stowarzyszenia” zamieszczamy tekst „Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Orkiestry Reprezentacyjnej w Karpackim Oddziale SG”. Wspomniany tekst opracował i fotografie udostępnił Pan Andrzej Baziak.