Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa luty 2020 - Luty -

Nawigacja

Luty

02.07.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 04.02.2020 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram płk. WP Antoniego Sikorskiego – legionisty, uczestnika wojny polsko – bolszewickiej, dowódcy Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza „Nowe Święciany” w latach 1933-1936, dowódcy Grupy Operacyjnej „Sandomierz” w wojnie obronnej 1939 r. Biogram opracował Pan Tomasz Sikorski, m. in. na podstawie akt przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej z siedzibą w Szczecinie.

Na stronie prezentujemy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939, które przekazało Archiwum Straży Granicznej oraz Panowie Artur Ochał i Michał Rycaj (działy: „ośrodki szkolenia”, „teatry, zespoły, chóry”, „prasa i wydawnictwa”).

Zgodnie z zapowiedzią z kwietnia 2019 r. kontynuujemy przybliżanie materiałów z przebiegu krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy i pracowników wszystkich jednostek organizacyjnych współczesnej Straży Granicznej. W dziale „związki i stowarzyszenia” zamieszczamy tekst „Klub honorowych Dawców Krwi PCK „Vita” przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej”, opracowany przez Panią Barbarę Kurcz.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.

do góry