Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa luty 2020 - Luty -

Nawigacja

Luty

02.07.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 04.02.2020 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram płk. WP Antoniego Sikorskiego – legionisty, uczestnika wojny polsko – bolszewickiej, dowódcy Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza „Nowe Święciany” w latach 1933-1936, dowódcy Grupy Operacyjnej „Sandomierz” w wojnie obronnej 1939 r. Biogram opracował Pan Tomasz Sikorski, m. in. na podstawie akt przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej z siedzibą w Szczecinie.

Na stronie prezentujemy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939, które przekazało Archiwum Straży Granicznej oraz Panowie Artur Ochał i Michał Rycaj (działy: „ośrodki szkolenia”, „teatry, zespoły, chóry”, „prasa i wydawnictwa”).

Zgodnie z zapowiedzią z kwietnia 2019 r. kontynuujemy przybliżanie materiałów z przebiegu krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy i pracowników wszystkich jednostek organizacyjnych współczesnej Straży Granicznej. W dziale „związki i stowarzyszenia” zamieszczamy tekst „Klub honorowych Dawców Krwi PCK „Vita” przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej”, opracowany przez Panią Barbarę Kurcz.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry