Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa kwiecień 2020 - Kwiecień

04.05.2020

Informujemy, dnia 01.04.2020 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram st. sierż. Jana Chojnowskiego – żołnierza Legionów Polskich, podoficera Korpusu Ochrony Pogranicza, pełniącego służbę na Wołyniu, dowódcę strażnicy KOP „Frankopol” i „Astrachanka”, uczestnika wojny obronnej w 1939 r. (Batalion KOP „Bereźnie”). Biogram opracował i fotografie udostępnił Pan Wiesław Arkuszewski, a uzupełnił Pan Artur Ochał w oparciu o archiwalia przechowywane w Archiwum Straży Granicznej z siedzibą w Szczecinie.

W dziale „prasa i wydawnictwa” zamieszczamy natomiast skany „Żołnierza Polskiego” nr 16-17 z 1924 r., które udostępnił Pan Waldemar Bocheński.

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałem z Operacji FRONTEX Flexible Operational Activities 2019. Land Dragoman Bułgaria, 26.03 – 18.07.2019, który prezentujemy w dziale „współpraca międzynarodowa”. Wspomniany materiał przygotował Pan Piotr Kaczmarczyk.