Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa styczeń 2019 - Styczeń

Informujemy, że dnia 29.01.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Marka Pietrzyka sierż. Korpusu Ochrony Pogranicza. Biogram opracował (m. in. na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej) i przekazał nam Pan Przemysław Serwata.

Na stronie przedstawiamy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918 – 1939 (działy: „kadra”, „szkolenie”, „miejsca pamięci”). Fotografie te udostępniło Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku oraz Panowie: Waldemar Bocheński, Wojciech Grobelski, Lucjan Jankowski. Uwagę internautów pragniemy zwrócić również na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieszczamy skany czasopisma „Czaty” z 1932 r. (nr 1-24) - przekazane przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.