Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa czerwiec 2019 - Czerwiec

Informujemy, że dnia 04.06.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogramy Feliksa Abrahamika i Antoniego Kasowskiego – podoficerów Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza „Suwałki”, uczestników wojny obronnej w 1939 r., konspiratorów. Biogramy opracował Pan Artur Ochał na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz udostępnionych przez Panią Krystynę Bogacz.

Na stronie przedstawiamy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939, które przekazał Pan Waldemar Bocheński (działy: „udział w życiu publicznym”, „święta resortowe”, „środki transportu”, „czas wolny”, „życie rodzinne”). Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „miejsca pamięci”, w którym zamieszczamy materiały z obchodów „Dnia Patrona Placówki Straży Granicznej w Szczecinie” w dniu 20.05.2019 r. Materiał opracowała Pani Katarzyna Promińska na podstawie fotografii uzyskanych z Placówki SG w Szczecinie i Archiwum SG w Szczecinie.