Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa listopad 2019 - Listopad

Informujemy, że dnia 05.11.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Artura Lameckiego – oficera piechoty w pułku Korpusu Ochrony Pogranicza „Sarny”. Biogram opracował Pan Rafał Michalak, a fotografię udostępnił Pan Marian Ropejko.

W dziale „ośrodki szkolenia” prezentujemy natomiast niezwykle interesujący album „Na pamiątkę z Centralnej Szkoły Straży Granicznej w Górze Kalwarii” z I poł. lat 30. XX w., który udostępnił nam Pan Andrzej Olichwiruk.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „oznakowanie granic”, w którym zamieszczamy artykuł Pana Bogusława Tomaszewskiego „Między Wielką Rawką a Trójstykiem, czyli co pozostało z przedwojennej granicy polsko – czechosłowackiej”.