Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa maj 2019 - Maj

Informujemy, że dnia 29.04.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Edwarda Baranowskiego – strażnika Straży Celnej i Straży Granicznej, uczestnika wojny obronnej w 1939 r., żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Biogram opracował Pan Michał Rycaj, na podstawie materiałów własnych oraz archiwaliów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

Na stronie przedstawiamy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „kadra”, „budownictwo”, „ochrona fizyczna”, „udział w życiu publicznym”). Fotografie te udostępnili Panowie: Waldemar Bocheński i Wojciech Grobelski. W dziale „prasa i wydawnictwa” zamieszczamy natomiast kolejne skany czasopisma „Czaty” (nr 1-5, 7-9, 12-24 z 1935 r.), udostępnione przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu. Uwagę internautów pragniemy zwrócić na dział „związki i stowarzyszenia”, w którym prezentujemy materiały z przebiegu krwiodawstwa w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej, przesłane nam przez Pana Andrzeja Bruszewskiego. W miarę możliwości zamierzamy przybliżać w przyszłości przebieg krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy i pracowników wszystkich jednostek organizacyjnych Straży Granicznej.