Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa sierpień 2019 - Sierpień

Informujemy, że dnia 08.08.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939, które pochodzą ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, Pana Waldemara Bocheńskiego i Pana Wojciecha Grobelskiego (działy: „dokumentacja”, „szkolenie”, „święta państwowe”). W dziale „prasa i wydawnictwa” zamieszczamy natomiast kolejne skany czasopisma „Czaty” (nr 12-15, 19-21, 23-24 z 1936 r.), udostępnione przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „miejsca pamięci”, w którym prezentujemy materiał z przebiegu uroczystości nadania w dniu 14.06.2019 r. Placówce SG w Grzechotkach imienia I Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza. Wspomniany materiał opracował i przekazał Pan Tomasz Chwietkiewicz.