Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa październik 2019 - Październik -

Nawigacja

Październik

13.02.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 03.10.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Dionizego Pulińskiego – oficera Korpusu Ochrony Pogranicza, który opracował Pan Rafał Michalak oraz biogram Antoniego Garbackiego, podoficera żandarmerii Korpusu Ochrony Pogranicza. Biogram opracował Pan Artur Ochał, a fotografie udostępnił Pan Bogusław Garbacki.

W dziale „prasa i wydawnictwa” prezentujemy natomiast skany „Jednodniówki KOP 1925-1926 i 1926-1927”, przekazane przez Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, a w dziale „kadra” przedstawiamy fotografie strażników i żołnierzy przedwojennych formacji granicznych, które udostępniła Pani Agata Wyzujak-Błędowska oraz Panowie: Waldemar Bocheński, Kajetan Szczepański i Piotr Waseńczuk.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić na dział „miejsca pamięci”, w którym zamieszczamy materiały z przebiegu uroczystości „80 rocznicy Obrony Węgierskiej Górki” w dniu 01.09.2019 r. (opracowane przez Pana Miłosza Filipowiaka, fotografie udostępnione przez Panów: Edwarda Milewskiego, Tomasza Nikołajuka i Krzysztofa Szepiela).

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry