Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa marzec 2019 - Marzec

Informujemy, że dnia 11.03.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Edwarda Banaszaka – płk. WP, dowódcy 29 Batalionu KOP w Suwałkach. Biogram opracował Pan Artur Ochał (m. in. na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie i przekazanych przez Panów Andrzeja Banaszaka i Jerzego Wiśniewskiego).

Na stronie przedstawiamy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „kadra”, „czas wolny”). Fotografie te udostępniła Pani Zofia Stuszewska i Pan Lucjan Jankowski z Towarzystwa Przyjaciół „Chorzele” w Chorzelach.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić również na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieszczamy kolejne skany czasopisma „Czaty” z 1933 r. (przekazane przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu) oraz na dział „związki i stowarzyszenia”, gdzie prezentujemy Statut Stowarzyszenia Samopomoc Straży Granicznej z 1929 r. (ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej).