Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa lipiec 2019 - Lipiec

Informujemy, że dnia 02.07.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Antoniego Rosik Rosińskiego – uczestnika powstania wielkopolskiego i wojny polsko – rosyjskiej 1919-1921, podoficera Korpusu Ochrony Pogranicza w latach 1925-1939, żołnierza Armii Krajowej i oficera Wojska Polskiego. Biogram opracował Pan Artur Ochał na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz udostępnionych przez Pana Tadeusza Rosik Rosińskiego.

Na stronie przedstawiamy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939, które przekazał Pan Waldemar Bocheński i Pan Piotr Waseńczuk (działy: „kadra”, „oznakowanie granic”). W dziale „prasa i wydawnictwa” zamieszczamy natomiast kolejne skany czasopisma „Czaty” (nr 1-2, 4-9, 11 z 1936 r.)., udostępnione przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „święta resortowe”, w którym prezentujemy skany rysunków, wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Dobra podczas rajdu pograniczem w 2016 r.