Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa kwiecień 2019 - Kwiecień

Informujemy, że dnia 03.04.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogramy strażników Straży Celnej i Straży Granicznej – Leonarda Kuligowskiego i Stanisława Taranowicza. Biogramy opracowała Pani Katarzyna Promińska na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz przekazanych przez Panów: Jerzego Kuligowskiego i Krzysztofa Stacewicza.

Na stronie przedstawiamy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „uzbrojenie”, „szkolenie”, „święta państwowe i resortowe”, „udział w życiu publicznym”, „czas wolny”). Fotografie te udostępniło Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz Panowie: Waldemar Bocheński, Krzysztof Stacewicz, Piotr Waseńczuk.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić również na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieszczamy kolejne skany czasopisma „Czaty” z 1934 r. (nr 1-24) przekazane przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.