Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa grudzień 2019 - Grudzień -

Nawigacja

Grudzień

23.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 06.12.2019 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram kpt. Antoniego Jana Bergera – oficera Korpusu Ochrony Pogranicza z Batalionu KOP „Iwienienc”, uczestnika wojny obronnej Polski w 1939 r. Biogram opracował Pan Rafał Michalak, m.in. na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie. Fotografie do biogramu udostępnił Pan Marian Ropejko.

Na stronie prezentujemy także kolejne fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939, które przekazało Archiwum Straży Granicznej oraz Panowie: Waldemar Bocheński, Tomasz Nowak, Michał Rycaj (działy „kadra”, „czas wolny”, „turystyka”).

W dziale „prasa i wydawnictwa” zamieszczamy natomiast skany czasopisma „Żołnierz Legionów” z 06.08.1937 r., które udostępnił Pan Waldemar Bocheński.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „związki i stowarzyszenia”, w którym znalazły swoje miejsce materiały z przebiegu akcji zbiórki krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, opracowane przez Pana Artura Ochała. Wspomnianą akcję zorganizowano dnia 12.11.2019 r. na terenie Placówki Straży Granicznej w Szczecinie z okazji Święta Niepodległości.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry