Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa wrzesień 2013 - Wrzesień

Informujemy, że dnia 25.09.2013 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale Przebieg granicy 1918-1939 opracowanie Pana Bogusława Tomaszewskiego i Pana Miłosza Filipowiaka „Kształtowanie granicy na terenie Wielkopolski w latach 1918-1939”, a w dziale Graniczny ruch osobowo – towarowy opracowanie Pana Piotra Kozłowskiego „Kontrola ruchu granicznego realizowana przez organa Policji Państwowej i Straży Granicznej w latach trzydziestych. Polskie dokumenty paszportowe”. Do wspomnianego tekstu dołączyliśmy dodatkowo skany przedwojennych paszportów, które udostępniło Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz Pan Piotr Waseńczuk. W dziale Budownictwo prezentujemy natomiast fotografie obiektów Straży Granicznej z lat 2004-2011, które przekazał nam Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu. Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem dotyczącym rekonstrukcji przedwojennego przejścia granicznego w Odolanowie (dział Miejsca pamięci), które powstało z inicjatywy Urzędu Gminy i Miasta w Odolanowie, Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych w Warszawie.