Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa czerwiec 2013 - Czerwiec

Informujemy, że dnia 13.06.2013 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „Kadra 1918-1939” biogram plut. pchor. Straży Granicznej Ignacego Wasielewskiego, który opracował Pan Michał Skrzypczak. Dział „Kadra 1918-1939” i „Kadra 1945-1990” uzupełniliśmy także o fotografie dowódców formacji granicznych: gen. bryg. Jana Kruszewskiego, gen. bryg. Gwidona Czerwińskiego, gen. dyw. Mariana Graniewskiego, płk. Henryka Garbowskiego, gen. bryg. Eugeniusza Dostojewskiego, gen. bryg. Mieczysława Dębickiego, gen. dyw. Czesława Stopińskiego i gen. dyw. Feliksa Stramika. Wspomniane fotografie udostępnili: Ośrodek KARTA w Warszawie, Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie i Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem dotyczącym popularyzowania wiedzy o historii formacji granicznych w szkołach ponadpodstawowych na terenie Wielkopolski, który umieściliśmy w dziale „Udział w życiu publicznym”.