Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa luty 2013 - Luty

Informujemy, że dnia 27.02.2013 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie dotyczące działalności formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „Związki i Stowarzyszenia”, „Życie rodzinne”) oraz Wojsk Ochrony Pogranicza z lat 1945-1990 (działy: „Ochrona fizyczna”, „Środki transportu”, „Zawody sportowe”). Materiał ten został udostępniony przez Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie, Ośrodek KARTA w Warszawie i Towarzystwo Przyjaciół Chorzel w Chorzelach oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego, Wiktora Dojlido, Andrzeja Krasickiego, Władysława Lichańskiego, Zbigniewa Nowickiego, Artura Ochała, Andrzeja Pędraka, Tomasza Saka, Kajetana Szczepańskiego, Bolesława Tomaszewskiego i Grzegorza Zarembę. Dzięki uprzejmości Pana Piotra Kaźmierskiego mogliśmy zaprezentować natomiast skany Kalendarza wojskowego na rok 1929, które umieściliśmy w dziale „Prasa i wydawnictwa 1918-1939”.