Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa październik 2013 - Październik

Informujemy, że dnia 29.10.2013 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale Kadra 1918-1939 biogramy: st. sierż. Korpusu Ochrony Pogranicza Jana Rubasa, st. strażnika Straży Granicznej Jana Noworolskiego i st. przodownika Straży Granicznej Jana Zatorskiego. Biogramy te opracowano na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz nadesłanych przez ks. płk. dr. Zbigniewa Kępę, Panią Marię Rubas i Pana Arkadiusza Noworolskiego. Zachęcamy także do obejrzenia zamieszczonych na stronie fotografii żołnierzy 16 Baonu Korpusu Ochrony Pogranicza „Sienkiewicze” (dział Szkolenie) oraz wziętych do niewoli niemieckiej obrońców Wizny (dział Nasz Patron). Wspomniane fotografie udostępnił Pan Dariusz Szymanowski i Pan Piotr Waseńczuk. Dzięki uprzejmości Pana Marka Sokołowskiego otrzymaliśmy natomiast materiały z przebiegu uroczystości odsłonięcia obeliska przed Placówką Straży Granicznej w Zbereżu, upamiętniający zgrupowanie żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza. Zamieściliśmy je w dziale Miejsca Pamięci.