Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa listopad 2013 - Listopad

Informujemy, że dnia 26.11.2013 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „Kadra 1918-1939” biogram Feliksa Józefa Olasa – twórcy i redaktora naczelnego czasopisma Straży Granicznej „Czaty”. Biogram opracowano na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz nadesłanych przez Pana Andrzeja Olasa.

Zachęcamy również do zapoznania się z fotografiami dotyczącymi działalności formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „Ochrona fizyczna”, „Umundurowanie”, „Ekwipunek”, „Kursy narciarskie”), które udostępniło Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Panowie: Waldemar Bocheński, Artur Gniado-Tutakiewicz i Piotr Waseńczuk. Dzięki uprzejmości Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie, Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie, Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie oraz Panów: Tadeusza Jarmolińskiego, Andrzeja Krasickiego, Zbigniewa Nowickiego i Kajetana Szczepańskiego otrzymaliśmy także fotografie odnoszące się do Wojsk Ochrony Pogranicza w okresie 1945-1990. Po niezbędnym opracowaniu umieściliśmy je w działach: „Sztandary”, „Ekwipunek”, „Święta resortowe”.