Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa Październik -

Nawigacja

Październik

Październik

Arkadiusz Wilczura
02.11.2021

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 04.10.2021 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram ppor. Mieczysława Psykały i kpr. Kazimierza Pisarka, którzy w latach 1933-1939 pełnili służbę w Korpusie Ochrony Pogranicza (Batalion KOP „Rokitno”). Biogramy opracował Pan Artur Ochał, a fotografię udostępnił Pan Andrzej Olichwiruk.

Na stronie zamieszczamy także fotografie ilustrujące budownictwo Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej w okresie międzywojennym (dział „budownictwo”).Wspomniane fotografie udostępnili: Antykwariat Puenta w Warszawie, Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie i Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku oraz Pani Urszula Sakłak i Panowie: Wiesław Arkuszewski, Waldemar Bocheński, Jacek Jastrzębski, Wojciech Ratajczak. Wszystkie dodane fotografie są wyróżnione zieloną ramką.

W dziale „publikacje” prezentujemy natomiast artykuł „Stefan Rowecki jako oficer Korpusu Ochrony Pogranicza (1935-1938). Przyczynek do biografii w świetle dokumentów Archiwum SG w Szczecinie i ustaleń historyków”, który opracował Pan Artur Ochał.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry