Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa październik 2012 - Październik

Informujemy, że dnia 30.10.2012 r. w dziale „Miejsca pamięci” umieściliśmy niezwykle interesujące materiały dotyczące: przebiegu uroczystości w Twerze, Ostaszkowie i Miednoje – upamiętniającej rocznicę zamordowania przez NKWD żołnierzy KOP i policjantów (2-3.09.2012 r.), obchodów 73 rocznicy bitwy na Strękowej Górze (8.09.2012 r.) oraz odbycia przez członków Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych podróży historycznej na teren Wołynia (14-18.09.2012 r.). Prezentacja materiału stała się możliwa dzięki uprzejmości:  ks. płk. SG Zbigniewa Kępy, ppłk. SG Wojciecha Grobelskiego, ppłk. SG Jana Nikołajuka, chor. sztab. SG Edwarda Milewskiego, pana  Waldemara Bocheńskiego i pana Bogusława Tomaszewskiego. Zachęcamy także do zapoznania się z opracowanym przez pana Edwarda Milewskiego biogramem płk. Bogdana Mazurka, komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Ochrony Pogranicza w Kętrzynie, który zamieściliśmy w dziale „Kadra”.