Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa marzec 2012 - Marzec -

Z ogromną radością informujemy, że w dniu 05.03.2012 r. na stronie internetowej Muzeum Polskich Formacji Granicznych w dziale „galeria 3D” zamieściliśmy foldery odnoszące się do umundurowania i ekwipunku formacji granicznych z okresu międzywojennego, aż po czasy współczesne. Eksponaty do prezentacji udostępniło Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki uprzejmości Pana Waldemara Bocheńskiego pozyskaliśmy natomiast fotografie odznaczeń i dokumentów, dotyczące formacji ochrony granic z lat 1919-1939. Wspomniane materiały prezentujemy w działach: „umundurowanie”, odznaczenia”, „szkolenie”, „dokumentacja”, „dyplomy” i „przepustki”. Dodatkowo, zamieszczamy także niezwykle interesujące artykuły, które przekazali nam: Pan Jan Nikołajuk („Obwód Straży Granicznej Suwałki. Powstanie i działalność”) i Pan Dorian Piotr Burdyło („Szkoły im. Straży Granicznej na Warmii i Mazurach”).

Za okazaną pomoc i ogromną życzliwość serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.