Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa luty 2012 - Luty

Informujemy, że dnia 02.02.2012 r. w dziale „Przebieg granic” zostały zamieszczone niezwykle interesujące artykuły dotyczące historii kształtowania się granic państwa polskiego po I wojnie światowej: H. Bartoszewicz „W 90. Rocznicę podpisania polsko-rosyjskiego traktatu pokojowego. Granica ryska”, A. Linsenbarth „Jan Stanisław Medyński 1889-1961. Mierniczy polskich granic” i L. Danielska „Przedwojenna granica polsko-niemiecka w dokumentach Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Delimitacja 1920”. Wspomniane artykuły otrzymaliśmy od redakcji miesięcznika „Geodeta. Magazyn Geoinformacyjny”, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Saka pozyskaliśmy natomiast fotografie żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, które prezentujemy w dziale „Kadra 1918-1939”. W dziale tym zamieszczamy także, przekazany przez Stowarzyszenie Weteranów Polskich Formacji Granicznych, materiał do biografii Wacława Szylko – żołnierza Korpusu Ochrony Pogranicza (informacje i fotografie). Przekazany materiał został uzupełniony o skany dokumentów archiwalnych, przechowywanych w zasobie Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

Za okazaną pomoc i ogromną życzliwość serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.