Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa lipiec 2012 - Lipiec

Informujemy, że dnia 05.07.2012 r. w dziale „Miejsca pamięci” umieściliśmy fotografie artefaktów, odnalezionych w mogile wojennej u podnóża Góry Strękowej (ok. Wizny) podczas ekshumacji szczątków kpt. Władysława Raginisa. Prezentacja artefaktów stała się możliwa dzięki życzliwości Pana Dariusza Szymanowskiego – prezesa Stowarzyszenia „Wizna 1939”, za którą bardzo dziękujemy. Jest dla nas ogromnym zaszczytem fakt, że możemy zaprezentować szerokiej rzeszy odbiorców zdjęcia osobistych przedmiotów należących do oficera Korpusu Ochrony Pogranicza i bohatera wojny obronnej 1939 r. W dziale „Miejsca pamięci” zamieszczamy także materiały dotyczące montażu oraz uroczystego otwarcia Lapidarium Znaków Granicznych na terenie Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Lapidarium to zostało założone przez funkcjonariuszy oraz pracowników Archiwum Straży Granicznej w kwietniu 2011 r., a następnie rozbudowane w kwietniu 2012 r.

Zachęcamy także do zaznajomienia się z materiałami dotyczącymi sympozjum naukowego, które zostało zorganizowane 19.05.2012 r. w Kołobrzegu z okazji XX –lecia Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych. Informację o sympozjum oraz fotografie z jego przebiegu zamieściliśmy w dziale „Udział w życiu publicznym”. Z ogromną przyjemnością zapraszamy również do zapoznawania się z zawartością nowopowstałego działu „O nas”. Przedstawiliśmy w nim informację o powstaniu strony „Muzeum Polskich Formacji Granicznych” oraz liczne fotografie dokumentujące prace związane z przygotowaniem materiałów do zamieszczenia na stronie internetowej.