Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa 5 październik 2015 - 5 październik -

Nawigacja

5 październik

26.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 05.10.2015 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra 1918 - 1939”, opracowany przez Panią Karolinę Piekarz z Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, biogram mjr. Leona Braziulewicza – komendanta Centralnej Szkoły Straży Granicznej w Rawie Ruskiej.

Na stronie prezentujemy także fotografie dotyczące formacji granicznych w latach 1918 – 1939 (działy: „przejścia graniczne”, „odznaczenia”) oraz Wojsk Ochrony Pogranicza w okresie 1945 – 1990 (działy: „ochrona fizyczna”, „ochrona techniczna”, „życie poza służbą”). Fotografie te pochodzą ze zbiorów: Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego, Wojciecha Grobelskiego, Andrzeja Krasickiego, Zbigniewa Nowickiego, Andrzeja Pędraka, Henryka Rulki i Piotra Waseńczuka.

Zachęcamy również do zapoznania się materiałem z obchodów 76 rocznicy obrony Węgierskiej Górki oraz XXIII Dni Odolanowa (dział „miejsca pamięci”), który udostępniło Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry