Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa grudzień 2015 - Grudzień

Informujemy, że dnia 03.12.2015 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie dotyczące działalności formacji granicznych w latach 1918 – 1939 (dział: „święta i uroczystości”) oraz Wojsk Ochrony Pogranicza w okresie 1945 – 1990 (dział: „miejsca pamięci”). Fotografie te pochodzą ze zbiorów: Ośrodka Karta w Warszawie i Towarzystwa Przyjaciół Chorzel w Chorzelach oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego, Wojciecha Grobelskiego, Tadeusza Jarmolińskiego, Zbigniewa Nowickiego, Tomasza Saka i Piotra Waseńczuka.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem Pana Bogusława Tomaszewskiego „Bieszczadzki ślad przedwojennej granicy” (dział „publikacje”), a także z materiałem odnoszącym się do wernisażu wystawy „Straż Graniczna na Mazowszu – historia i współczesność” i przebiegu uroczystości patriotycznej w Konarzycach. Wspomniany materiał (zamieszczony w dziale „miejsca pamięci”) udostępnił Pan Antoni Krzysztof Sobczak – dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Pan Wojciech Grobelski z Muzeum w Koszalinie.