Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa 30 październik 2015 - 30 październik

30 październik

Informujemy, że dnia 30.10.2015 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie dotyczące formacji granicznych w latach 1918 – 1939 (działy: „czas wolny”, „życie rodzinne”) oraz Wojsk Ochrony Pogranicza w okresie 1945 – 1990 (działy: „uzbrojenie”, „przedmioty pamiątkowe”, „prasa i wydawnictwo”). Fotografie te pochodzą ze zbiorów: Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, Ośrodka „Karta” w Warszawie, Towarzystwa Przyjaciół „Chorzel” w Chorzelach oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego, Wojciecha Grobelskiego, Tomasza Saka, Piotra Waseńczuka i Grzegorza Zaremby.

Zachęcamy również do zapoznania się z filmem Pana Bogusława Tomaszewskiego „Bieszczadzki ślad przedwojennej granicy na południowym stoku Rozsypańca”, który prezentujemy w dziale „filmoteka”.