Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa Maj 2024

KATARZYNA PROMIŃSKA

Informujemy, że dnia 02.05.2024 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram Romana Wojtyczy – podoficera rezerwy piechoty Wojska Polskiego, pełniącego służbę w Straży Granicznej (1929-1938), uczestnika wojny obronnej w 1939 r. Biogram opracowała Pani Katarzyna Promińska i Pan Ksawery Jasiak , m.in. na podstawie materiałów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

Na stronie prezentujemy także zdjęcia przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (dział: „kadra”) i współczesnej Straży Granicznej (dział: „szkolenie”), które udostępniło Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, Pani Anita Ortell-Radko oraz Panowie Waldemar Bocheński, Maksymilian Klucznik i Bolesław Rosiński .

Uwagę internautów zwracamy także na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieściliśmy skany czasopisma z 1920 r. „Na Straży Granic Rzeczypospolitej Polskiej”, udostępnione przez Pana Andrzeja Olichwiruka .

Wszystkie dodane materiały są wyróżnione zieloną ramką.