Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa wrzesień 2016 - Wrzesień

Informujemy, że dnia 27.09.2016 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra1918-1939” biogramy komendantów Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza w Osowcu: ppłk. Józefa Kalandyka, płk. Bronisława Laliczyńskiego, płk. Mariana Porwita i płk. Tadeusza Tabaczyńskiego. Biogramy opracował i przekazał Pan Kajetan Szczepański, za co bardzo dziękujemy. We wspomnianym dziale zamieszczamy także fotografie, które udostępniła Grajewska Izba Historyczna w Grajewie oraz Panowie: Waldemar Bocheński, Wojciech Grobelski, Zbigniew Kulon, Zbigniew Nowicki, Tomasz Sak i Piotr Waseńczuk.

Zachęcamy również do zapoznania się z kolejnymi fotografiami dotyczącymi działalności współczesnej Straży Granicznej (dział „współpraca międzynarodowa”, „udział w życiu publicznym”, „święta resortowe”). Zamieszczenie na stronie fotografii, pochodzących ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, stanowi realizację zapowiedzi przedstawienia dokumentacji obrazującej nasza formację.