Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa październik 2016 - Październik -

Nawigacja

Październik

23.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 08.10.2016 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra1918-1939” biogram strzelca Antoniego Byrskiego, żołnierza Korpusu Ochrony Pogranicza. Biogram opracowano na podstawie materiałów przekazanych przez Pana Krzysztofa Gawędę oraz dokumentacji przechowywanej w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie. Na stronie prezentujemy także fotografie dotyczące formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „kadra”, „ochrona fizyczna”, „ośrodki szkolenia”, „zawody sportowe”, „życie rodzinne”, „czas wolny”, „udział w życiu publicznym”), które udostępnili Panowie: Waldemar Bocheński i Arkadiusz Kapuścik.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić również na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieszczamy skany „Kącika Szkolnego” z 1930 r. Wspomniane czasopismo, udostępnione przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, było wydawane przez Centralną Szkołę Straży Granicznej w Górze Kalwarii.

Kontynuując zapowiedź prezentowania dokumentacji dotyczącej działalności współczesnej Straży Granicznej, zamieszczamy na stronie kolejne fotografie przybliżające naszą formację (dział „święta państwowe”). Fotografie te, pochodzące ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej ukazują udział przedstawicieli Straży Granicznej w obchodach świąt państwowych w latach 1997-2005.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry