Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa marzec 2016 - Marzec -

Nawigacja

Marzec

23.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 01.03.2016 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra 1918-1939”, opracowany przez Pana Miłosza Filipowiaka, biogram strażnika granicznego Alojzego Mrozka. Biogram powstał w oparciu o materiały przechowywane w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie oraz fotografie udostępnione przez Panią Beatę Budzyńską i Pana Arkadiusza Kapuścika.

Na stronie prezentujemy także fotografie dotyczące formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „kadra”, „szkolenia”), które pochodzą ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego i Piotra Waseńczuka.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić również na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieszczamy skany „Kącika Szkolnego” - gazety z 1930 r. poświęconej Centralnej Szkole Straży Granicznej w Górze Kalwarii oraz „Straży Granicznej” - gazet z lat 1994-1995, dotyczących działalności współczesnej Straży Granicznej. Wspomniane czasopisma udostępniło Archiwum Straży Granicznej oraz Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry