Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa lipiec 2016 - Lipiec -

Nawigacja

Lipiec

23.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 26.07.2016 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra1918-1939” biogram przodownika Straży Granicznej Antoniego Schöna i przodownika Straży Granicznej Józefa Michałka. Biogramy opracował Pan Wojciech Kicman i Pan Miłosz Filipowiak, na podstawie udostępnionych dokumentów rodzinnych oraz archiwaliów przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

W dziale „udział w życiu publicznym” zamieszczamy natomiast materiał z obchodów jubileuszu Straży Granicznej w Konarzynach, które miały miejsce 21 maja 2016 r. Wspomniany materiał przekazał nam Pan Zbigniew Talewski i Pan Wojciech Grobelski, za co serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy także do zapoznania się z kolejnymi fotografiami dotyczącymi działalności współczesnej Straży Granicznej (dział „współpraca międzynarodowa”). Zamieszczenie na stronie wspomnianych fotografii, pochodzących ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, stanowi realizację zapowiedzi przedstawiania dokumentacji obrazującej naszą formację.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry