Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa kwiecień 2016 - Kwiecień

Informujemy, że dnia 01.04.2016 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra 1918-1939”, informacje biograficzne dotyczące oficera Korpusu Ochrony Pogranicza, por. Wacława Kunickiego. Biogram powstał w oparciu o materiały udostępnione przez Panią Halinę Kunicką oraz dokumentację przechowywaną w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

Na stronie prezentujemy także fotografie dotyczące formacji granicznych w latach 1918 – 1939 (działy: „kadra”, „udział w życiu publicznym”), które pochodzą ze zbiorów Ośrodka „Karta” w Warszawie oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego, Wojciecha Grobelskiego, Arkadiusza Kapuścika, Zbigniewa Nowickiego i Piotra Waseńczuka.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić również na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieszczamy skany czasopisma „Straż Graniczna” z lat 1997-1998 i 2010 r. Wspomniane czasopisma udostępniło Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.