Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa czerwiec 2016 - Czerwiec -

Nawigacja

Czerwiec

23.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 15.06.2016 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie dotyczące działalności współczesnej Straży Granicznej (dział „święta resortowe”). Zamieszczenie na stronie wspomnianych fotografii, pochodzących ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, stanowi realizację zapowiedzi prezentowania dokumentacji obrazującej naszą formację.

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałem z uroczystości nadania Placówce Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej imienia płk. KOP Wojciecha Wójcika (dział „święta resortowe”). Biogram patrona publikujemy w dziale „kadra 1918-1939”. Biogram ten, a także materiał ze wspomnianej uroczystości przekazał nam Pan Jacek Kozak, za co serdecznie dziękujemy.

Dnia 5 czerwca br. odbyły się również uroczystości związane z nadaniem Placówce Straży Granicznej w Zakopanem imienia gen. bryg. Mieczysława Boruty – Spiechowicza. Fotografie z przebiegu uroczystości wraz z opisem, który opracował Pan Krzysztof Kosecki, prezentujemy w wymienionym już dziale „święta resortowe”.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry