Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa maj 2015 - Maj -

Nawigacja

Maj

24.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 05.05.2015 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra 1918-1939”, opracowane przez Pana Waldemara Bocheńskiego, biogramy Komendantów Mazowieckiego Inspektoratu Okręgowego Straży Granicznej: Mariana Figlera, Mieczysława Kulikowskiego, Karola Kurka, Henryka Sebery i Jana Zięby.

W dziale „publikacje” zamieszczamy natomiast artykuł Pana Antoniego Sobczaka „Mazowiecki Inspektorat Okręgowy Straży Granicznej w Ciechanowie w latach 1928-1939 – przyczynek do historii”.

Na stronie prezentujemy także fotografie dotyczące formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „umundurowanie”, „ekwipunek”, „uzbrojenie”) oraz współczesnej Straży Granicznej (działy: „graniczne punkty kontroli i przejścia graniczne”, „budownictwo”). Fotografie te pochodzą ze zbiorów Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie oraz Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacją Pana Kazimierza Rabczuka o przebiegu „43 Ogólnopolskiego Rajdu Górskiego Śladami Obrońców Granic, Beskid Sądecki 2014”, którą umieściliśmy w dziale „turystyka”.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „galeria 3D”, w którym przedstawiamy bagnet „wz. 27”, ładownicę do amunicji, pistolet sygnałowy oraz replikę żabki do bagnetu i replikę kabury do pistoletu Vis „wz. 35”.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.

do góry