Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa lipiec 2015 - Lipiec

Informujemy, że dnia 20.07.2015 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie dotyczące działalności formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „budownictwo”, „dokumentacja”, „biurowość i kancelaria”, „czas wolny”). Fotografie zostały udostępnione przez Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, Śląsko – Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego, Wojciecha Grobelskiego i Piotra Waseńczuka. Archiwum Straży Granicznej udostępniło także zdjęcia dotyczące działalności orkiestry Pomorskiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza, które prezentujemy w dziale „orkiestry WOP”. Dzięki uprzejmości Pani Grażyny Barczak–Filipowiak oraz Pana Radosława Horanina otrzymaliśmy materiały z przebiegu seminarium „Z kart historii polskich formacji granicznych”, które odbyło się 27.05.2015 r. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Materiały te, po niezbędnym opracowaniu, umieściliśmy w dziale „udział w życiu publicznym”.