Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa czerwiec 2015 - Czerwiec

Informujemy, że dnia 15.06.2015 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie dotyczące działalności formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „ochrona fizyczna”, „ośrodki szkolenia”, „szkolenie”). Fotografie te zostały udostępnione przez Panów: Waldemara Bocheńskiego, Wojciecha Grobelskiego, Lucjana Jankowskiego, Jerzego Kuligowskiego, Zbigniewa Nowickiego, Tomasza Saka i Piotra Waseńczuka.

Ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie prezentujemy natomiast „Kronikę Kompanii Portowej nr 2 Batalionu Portowego Pomorskiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza” (dział „kroniki 1945-1990”), elementy umundurowania WOP (dział „umundurowanie 1945-1990”) oraz fotografie z uroczystości otwarcia w dniu 19 września 2001 r. Strażnicy SG w Narewce na terenie Podlaskiego Oddziału SG (dział „święta resortowe po 1991”). Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „Filmoteka”, w którym przedstawiamy film ”Patron Morskiego Oddziału Straży Granicznej płk Karol Bacz”. Film ten udostępnił Referat Prasowy Morskiego Oddziału SG w Gdańsku.