Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa sierpień 2014 - Sierpień -

Nawigacja

Sierpień

24.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 26.08.2014 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „Kadra 1918-1939” biogram nadinspektora Straży Granicznej, Stanisława Hetmanka. Biogram powstał w oparciu o materiały przechowywane w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie i Centralne Archiwum Wojskowe w Warszawie.

Prezentujemy także kolejne fotografie dotyczące działalności formacji granicznych  w latach 1918-1939, które udostępniło nam Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie (działy: „kadra”, „czas wolny”, „środki transportu”, „teatry, zespoły, chóry”, „tresura psów”, „udział w życiu publicznym”, „święta resortowe”, „współpraca międzynarodowa”, „zawody sportowe”, „ośrodki szkolenia”). Do wspomnianych działów „czas wolny” i „ośrodki szkolenia” dołączamy dodatkowo materiały przesłane przez Towarzystwo Przyjaciół Chorzel w Chorzelach i Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu oraz Panów: Waldemara Bocheńskiego i Wojciecha Grobelskiego.

Zachęcamy również do zapoznania się z fotografiami odnoszącymi się do służby w Wojskach Ochrony Pogranicza w latach 1945-1991. Fotografie te, pochodzące ze zbiorów Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie, umieściliśmy w dziale „ochrona fizyczna”.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry