Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa październik 2014 - Październik

Informujemy, że dnia 30.10.2014 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie dotyczące działalności Korpusu Ochrony Pogranicza w latach 1924 – 1939. Fotografie te zostały udostępnione przez Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie i umieszczone w działach: „ochrona fizyczna”, „gołębie pocztowe”, „sieci telefoniczne”, „współpraca międzynarodowa”, „szkolenie”, „codzienność”, „święta państwowe”, „święta resortowe”, „udział w życiu publicznym”, „związki i stowarzyszenia”, „orkiestry”, „zawody sportowe”, „czas wolny”, „służba zdrowia i opieka weterynaryjna”.

W dziale „kadra 1918 – 1939” prezentujemy natomiast następne biogramy żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza (lit. L - Z), pochodzące z wydawnictwa „Aparat bezpieczeństwa wobec żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza i funkcjonariuszy Straży Granicznej”. Wydawnictwo powstało w ramach prac naukowo – badawczych Biura Udostępnienia i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie oraz Komendy Głównej Straży Granicznej w Warszawie.