Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa maj 2014 - Maj -

Nawigacja

Maj

24.03.2020

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 20.05.2014 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „Kadra 1918-1939” biogram Aleksandra Strzeszewskiego, podoficera Straży Granicznej. Biogram powstał w oparciu o materiały przekazane przez Pana Radosława Mazura, które opracował Pan Piotr Kozłowski oraz archiwalia przechowywane w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

W dziale „Ochrona Granicy” prezentujemy natomiast kolejne fotografie dotyczące działalności formacji granicznych w latach 1918-1939, które udostępniło nam Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie.

Zachęcamy także do zapoznania się z fotografiami, odnoszącymi się do Wojsk Ochrony Pogranicza z lat 1945-1990 (działy: „Znaki graniczne, „Przejścia graniczne”), które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Morskiego Oddziału SG w Gdańsku i Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie oraz Panów: Andrzeja Krasickiego, Henryka Rulki, Kajetana Szczepańskiego, Piotra Waseńczuka, Grzegorza Zaremby i Bolesława Zastawnego.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „Prasa i wydawnictwa od 1991 r.” – w którym zamieściliśmy Kronikę Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z lat 2000-2010, udostępnioną przez wspomniany Oddział.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry