Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa kwiecień 2014 - Kwiecień -

Nawigacja

Kwiecień

24.03.2020

Szanowni Internauci.

Z ogromną radością informujemy, że uzyskaliśmy zgodę na przedstawienie na prowadzonej przez nas stronie internetowej fotografii polskich formacji granicznych, które przechowuje w swoim zasobie Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie. Pierwszą część z tych fotografii, po niezbędnym opracowaniu, umieściliśmy dnia 08.04.2014 r. w dziale „Przejścia graniczne 1918 – 1939”. W grupie „Udział w życiu publicznym 1918 – 1939” prezentujemy natomiast zdjęcia odnoszące się obchodów świąt i uroczystości w okresie międzywojennym, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pań: Apolonii Budnej, Zofii Stuszewskiej i Ewy Zakrzewskiej oraz PanówWaldemara Bocheńskiego i Lucjana Jankowskiego.

Wspomnieni Panowie przekazali nam także skany pocztówek okolicznościowych i kart świątecznych, które włączyliśmy do działu „Prasa i wydawnictwa 1918 - 1939”.

Uwagę internautów zwracamy także na zamieszczony biogram strażnika granicznego Mikołaja Urbańskiego (dział „Kadra 1918-1939”), który opracował Pan Łukasz Kamiński na podstawie materiałów archiwalnych przechowywanych w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry