Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa Wrzesień 2022 -

Nawigacja

Wrzesień 2022

Wrzesień 2022

KATARZYNA PROMIŃSKA
03.10.2022

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 02.09.2022 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram kpt. Aleksandra Siwkowskiego – pełniącego służbę w korpusie oficerów intendentury w okresie 1918-1926 (4 Dywizja Strzelców Górskich, 10 Dywizja Piechoty, 4 Dywizja Taborów, 4 Oddział Służby Intendentury) i w służbie intendenckiej Korpusu Ochrony Pogranicza od 1926 do 1939 r. (dowództwo 3 Brygady KOP w Wilejce, 4 Batalion KOP w Dederkałach, Batalion KOP „Orany”, Batalion KOP „Suwałki”, Szefostwo Intendentury Dowództwa KOP, Batalion KOP „Wilejka”), biorącego udział w wojnie obronnej Polski i zamordowanego przez NKWD w kwietniu 1940 r. w Charkowie. Biogram opracował i materiały własne udostępnił Pan Artur Ochał. Fotografie udostępnione przez Panią Katarzynę Bruzdę.

Na stronie prezentujemy także fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (dział: „udział w życiu publicznym”), które udostępnił Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku oraz Panowie: Andrzej Olichwiruk, Wojciech Ratajczak i Przemysław Woźny.

Uwagę internautów zwracamy także na dział „przedmioty pamiątkowe”, w którym zamieściliśmy fotografie medali za osiągnięcia sportowe w okresie międzywojennym. Wspomniane medale udostępnił Pan Andrzej Olichwiruk. Wszystkie dodane fotografie są wyróżnione zieloną ramką.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.do góry