Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa czerwiec 2018 - Czerwiec

Z ogromną przyjemnością informujemy, że po dłuższej przerwie zamieszczamy na stronie internetowej nowe materiały dotyczące historii formacji granicznych i ochrony granic. W dziale „kadra 1918-1939” prezentujemy biogram Franciszka Buriana – oficera Korpusu Ochrony Pogranicza i kierownika Inspektoratu Granicznego Straży Granicznej w Gdyni. Biogram opracował Pan Ryszard Techman, a zdjęcia do biogramu udostępnił Pan Marek Firlewicz. W dziale „prasa i wydawnictwa 1918-1939” umieszczamy natomiast skany kolejnej części „Karytkatur Jotesa” (seria E) oraz skany czasopisma „Czaty” (nr 17-33 z 1929 r.). Prezentowany materiał udostępnił Pan Andrzej Olichwiruk oraz Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Uwagę internautów pragniemy zwrócić także na dział „miejsca pamięci”, w którym przybliżamy fotografie z przebiegu uroczystości 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości te odbyły się w dniach 06-07 kwietnia 2018 r. w Moryniu, Siekierkach i Klępiczu.