Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa styczeń 2017 - Styczeń

Informujemy, że dnia 15.01.2017 r. zamieściliśmy na stronie internetowej w dziale „kadra 1918-1939” biogram Kazimierza Oleszka, kawalerzysty Korpusu Ochrony Pogranicza. Biogram opracowała i przekazała nam Pani Iwona Oleszek. Na stronie przedstawiamy także fotografie dotyczące formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „kadra”, „czas wolny”), które udostępnił Pan Waldemar Bocheński.

W dziale „prasa i wydawnictwa” zamieszczamy natomiast kolejne skany czasopisma „Czaty” (nr 1-10, 12-16 z 1929 r.), udostępnione przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Kontynuując zapowiedź prezentowania dokumentacji dotyczącej działalności współczesnej Straży Granicznej umieszczamy na stronie fotografie przybliżające naszą formację (dział „budownictwo”). Fotografie te, pochodzące ze zbiorów Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim i Śląskiego Oddziału SG w Raciborzu, przedstawiają wygląd strażnic SG w 2001 r. na południowej granicy państwa.