Formacji Granicznych im. mjr. Władysława Raginisa Lipiec 2024 - Aktualności

02.08.2024

Informujemy, że dnia 02.08.2024 r. zamieściliśmy na stronie internetowej biogram kpt. Wacława Nieczykowskiego - oficera Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza (2 Brygada KOP), uczestnika wojny obronnej Polski w 1939 r., zamordowanego przez NKWD w Kozielsku (1940). Biogramy opracował Pani Zbigniew Kiełb , m.in. na podstawie materiałów z zasobu w Archiwum Straży Granicznej w Szczecinie.

Na stronie prezentujemy także zdjęcia i archiwalia przybliżające działalność Korpusu Ochrony Pogranicza w latach 1924-1939 (działy: „kadra”, „dokumentacja” oraz „pieczęcie”), które udostępnili: Pani Anita Mieszkowska oraz Panowie Waldemar Bocheński i Andrzej Olichwiruk. .

Wszystkie dodane materiały są wyróżnione zieloną ramką.