Muzeum Polskich
Formacji Granicznych im. Mjr. Władysława Raginisa Aktualności -

Szanowni Internauci.

Informujemy, że dnia 13.12.2018 r. zamieściliśmy na stronie internetowej kolejne fotografie przybliżające działalność formacji granicznych w latach 1918-1939 (działy: „kadra”, „przemytnicy i metody przemytu”, „udział w życiu publicznym”, „czas wolny”). Fotografie te udostępniła Grajewska Izba Historyczna w Grajewie oraz Panowie: Waldemar Bocheński, śp. Zbigniew Nowicki, Andrzej Olichwiruk, Tomasz Sak i Piotr Waseńczuk. Uwagę internautów pragniemy zwrócić również na dział „prasa i wydawnictwa”, w którym zamieszczamy skany czasopisma „Czaty” z 1930 r., nr 1-18 (udostępnione przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu) oraz rysunki satyryczne obrazujące służbę w Straży Celnej (ze zbiorów Pana Lucjana Jankowskiego).

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Zespół redakcyjny Muzeum Polskich Formacji Granicznych.